Ďakovný list

Ďakovný list !

V živote každého človeka sú niektoré chvíle, ktoré v ňom zanechajú trvalú stopu po celý jeho život. V ostatných dvoch mesiacoch života našej rodiny, takýchto nezmazateľných stôp bolo hneď niekoľko. 

Všetko to naštartovala skutočnosť, ktorá sa udiala v noci z 27. na 28. novembra 2015, keď doslova v priebehu niekoľkých minút sme prišli o strechu nad hlavou a takmer o všetko, čo sme počas nášho spoločného života nadobudli. I keď nám v tej chvíli zostali len oči pre plač, veľmi rýchlo sme si uvedomili, že zostalo nám to najcennejšie čo človek má, ľudský život. Následne nato sa roztrhlo vrece s ľudskou spolupatričnosťou. Zaplavilo nás množstvo povzbudivých slov, modlitieb a hlavne dobrých a ochotných ľudí chcieť pomôcť. 

Pomôcť morálne, fyzicky, materiálne, finančne, odborne. Ľudia svojím konaním ukázali pravú hodnotu Vianoc - otvorené a láskou naplnené ľudské srdcia. To všetko nás držalo nad vodou, dodávalo silu a ukazovalo cestu, ktorou máme ísť. Ohliadnutie do minulosti už neexistovalo, bola len cesta ísť ďalej vpred.

Dnes stojíme tesne pred koncom prvej etapy, keď o pár dní by sme mohli opäť pocítiť teplo rodinného krbu a kedy všetci, celá rodina, by sme mali byť opäť spolu.

A tak nám dovoľte, aby sme sa aspoň takýmto spôsobom poďakovali všetkým, ktorí v tých ťažkých chvíľach stáli pri nás, všetkým ktorí nezaváhali a pomohli. Mnohých poznáme osobne, o mnohých ani nevieme, zostali v anonymite, avšak veríme, že gesto všetkých týchto ľudí bude navždy odmenené hore v nebi.

 

rod. Jaroslava Gubáňa 

 

V Bojničkách dňa 01.02.2016

 

Originál na stiahnutie:

Súbory:
pdf-137Ďakovný list Najnovšie
streda, 03. február 2016, 16:56
54.86 KB
2 773